ISPE Polska

Witamy na stronach polskiego oddziału ISPE

Jesteśmy częścią międzynarodowej organizacji non-profit, która zrzesza osoby fizyczne pracujące w szeroko rozumianej farmacji: przedsiębiorstwach produkcyjnych, dostawców urządzeń i usług, pracowników laboratoriów badawczych, nauczycieli z ośrodków akademickich oraz pracowników rządowych agencji regulacyjnych i kontrolnych.

Stowarzyszenie ISPE Polska działa w Polsce od 1999 roku, kiedy to z inicjatywy kilku profesjonalistów z branży farmaceutycznej, pod przewodnictwem Pana Marka Ruzikowskiego, dokonano pierwszej rejestracji naszej organizacji w organach sądowych. Pierwszym prezesem Stowarzyszenia został Marek Ruzikowski a jego zastępcami: Andrzej Szarmański oraz Zdzisław Mroczek, natomiast na sekretarza wybrano Barbarę Kawałko-Myślińską, na skarbnika Andrzeja Tyrałę.
Obecnie w skład Zarządu wchodzi 5 osób: Marcin Turzyński z grupy Polpharma – Prezes Stowarzyszenia ISPE Polska, Gerard Halski z firmy Hicron  – Wiceprezes Stowarzyszenia ISPE Polska, Marlena Nowak z firmy DO-IT Group, Rafał Buczek z firmy Rescop oraz Andrzej Szarmański z firmy GMDP Services.

Stowarzyszenie ISPE Polska reprezentuje obecnie szerokie spektrum profesjonalistów z różnorodnych obszarów rynku farmaceutycznego w Polsce.
Co roku organizujemy ciekawe konferencje, które dają niepowtarzalną okazję na omówienie najnowszych zmian w przemyśle, wymianę doświadczeń również tych międzynarodowych.
Organizujemy także szkolenia cykliczne, takie jak: Walidacja Systemów Skomputeryzowanych wg. GAMP 5- dobrych praktyk sporządzonych przez międzynarodową organizację ISPE, czy Woda w Przemyśle Farmaceutycznym.
Tworzymy fora profesjonalistów dedykowane konkretnym działom, takich jak: Forum Kontroli Jakości, Forum QP, czy nadchodzące Forum aseptyczne.
Wszystkie aktualne wydarzenia można śledzić TUTAJ.

ISPE daje szansę na osobiste spotkania z ekspertami, profesjonalistami, a zarazem pasjonatami. Daje szansę na dzielenie się wiedzą i doświadczeniami zarówno z kolegami z kraju jak i zagranicy. Stowarzyszenie ISPE Polska chce być wiodącą platformą wymiany doświadczeń w branży oraz równorzędnym partnerem urzędów. Chcemy osiągać następujące cele:

    • organizować krajowe i międzynarodowe konferencje i warsztaty na najwyższym światowym poziomie,
    • brać udział w międzynarodowych aktywnościach specjalistów i macierzystej organizacji ISPE,
    • wydawać naukowe i specjalistyczne publikacje i wytyczne,
    • wypracować “najlepsze praktyki”, które mogą być źródłem doświadczenia dla innych affiliatów z regionu,
  • tworzyć bazę dostawców farmaceutycznych, ułatwiającą kontakt pomiędzy przemysłem, a kontrahentem.

 

Aby aktywniej działać na polskim rynku farmaceutycznym potrzebujemy więcej aktywnie działających członków. Dlatego nie wahaj się i dołącz do nas!

Click to go to ISPE on LinkedInKliknij aby zobaczy  nas na Facebook

Follow us on Social Media